SPOTKANIE AUTORSKI Z JOLANTĄ REISCH – KLOSE

    W piątek – 29 września – w ramach zadania „Przystanek literacki Góra” zorganizowano trzy spotkania autorskie dla dzieci z Jolantą Reisch – Klose. Pisarka odwiedziła Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Czerninie, Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach, a na koniec spotkała się w Bibliotece Miejskiej w Górze z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 1 w Górze oraz Szkoły Podstawowej Nr 3 w Górze.
    Jolanta Reisch – Klose to autorka książek dla dzieci („Przygody kropelki Amelki”, „Wielka przeprowadzka Fasolki Karolki”, „Ćma Beatka szuka mamy”, „Konie. Suita na cztery kopyta”), tłumaczka z języka angielskiego (przetłumaczyła książkę dla dzieci „Wiśniewscy. Moja zabawna rodzinka”), dziennikarka, amatorka podróży i przygód, książki pisze z myślą o swojej córeczce Zuzi.
   Podczas piątkowych spotkań autorka mówiła słuchaczom czym różni się proza od poezji. Uczniowie dowiedzieli się co to jest personifikacja, porównanie i onomatopeja. Jolanta Reisch - Kloze opowiedziała o swojej twórczości i o tym skąd czerpie pomysły na książki.
   W trakcie spotkania odpowiedziała na trzy ważne pytania: Dlaczego warto czytać? Po co nam wyobraźnia? Czy książka może być jak lekarstwo?. Dzieci dowiedziały się, że istnieją co najmniej trzy powody, dla których warto czytać. A są to: możliwość nauczenia się czegoś nowego, okazja do wzbogacenia wyobraźni oraz wartości terapeutyczne książki.
   Wszystkie spotkania upłynęły w sympatycznej atmosferze. Warto zaznaczyć, że 29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, akcja skierowana do najmłodszych, która ma na celu promowanie czytelnictwa i głośnego czytania.  To właśnie głośne czytanie szczególnie rozwija wyobraźnię dziecka, jego wrażliwość i rozwój emocjonalny, pomaga w skupieniu, rozbudowuje słownictwo oraz wzmacnia więzi rodzinne. Spotkania autorskie z Jolantą Reisch – Klose doskonale wpisały się w założenia akcji Dzień Głośnego Czytania.
    Spotkanie zorganizowano w ramach zadania „Przystanek literacki Góra”, które jest dofinansowane z programu „Partnerstwo dla książki” ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Organizatorami spotkania byli: Biblioteka Miejska w Górze oraz Lokalna Grupa Działania „Ujście Baryczy”.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”


















Popularne posty z tego bloga

ANKIETA BADAJĄCA PREFERENCJE CZYTELNICZE MIESZKAŃCÓW GMINY GÓRA

SPOTKANIE - PROMOCJA MONOGRAFII PT. "DZIEJE CUKROWNICTWA NA ZIEMI GÓROWSKIEJ"