SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE W FORMIE WYKŁADU Z ADAMEM WORONOWICZEM


Serdecznie zapraszamy na spotkanie w formie wykładu z Adamem Woronowiczem, które odbędzie się 26 listopada 2021 r. (PIĄTEK) o godz. 17:00 w Bibliotece Miejskiej w Górze.
Adam Woronowicz – jest aktorem teatralnym i filmowym. Ukończył V Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku, a następnie studia na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie w 1997 roku. Występował w Teatrze Rozmaitości w Warszawie w latach 1997–2001 i w Teatrze Powszechnym w Warszawie od 2001 do 2009 roku. Od 2009 roku ponownie występuje w Teatrze Rozmaitości w Warszawie (obecnie znany pod nazwą TR Warszawa). Laureat Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza za sezon 2004/2005, przyznawanej przez redakcję miesięcznika „Teatr”, za role Fadinarda w „Słomkowym kapeluszu” Eugène’a Labiche’a w Teatrze Powszechnym w Warszawie oraz Mirona w spektaklu Teatru Telewizji „Pamiętnik z powstania warszawskiego” według Mirona Białoszewskiego. We wrześniu 2018 na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora. Obecnie jest aktorem TR Warszawa. Wystąpił w filmach: “Popiełuszko. Wolność jest w nas” w reż. Rafała Wilczyńskiego – 2009 r “Ki” w reż. Leszka Dawida – 2011 r., “Baby są jakieś inne” w reż Marka Koterskiego – 2011 r., “Miłość” w reż Sławomira Fabickiego – 2012 r., “Czerwony pająk” w reż. Marcina Koszałki – 2015 r., “7 uczuć” w reż. Marka Koterskiego – 2018 r., “Zimna wojna” w reż. Pawła Pawlikowskiego – 2018 r., “Kamerdyner” w reż. Filipa Bajona – 2019 r., “Mayday” w reż. Sama Akina – 2019 r., “Teściowie” w reż. Jakuba Michalczuka, “Zupa nic” w reż. Kingi Dębskiej – 2021 r.
Pan Adam Woronowicz podczas spotkania opowie o swoich literackich fascynacjach, o tym jaki wpływ ma na niego literatura i po jakie książki najchętniej sięga. Podzieli się również z czytelnikami Biblioteki Miejskiej w Górze swoimi przemyśleniami na temat ulubionych ekranizacji, oraz scenariuszy, które wywarły na niego największy wpływ.
Spotkanie zorganizowane w ramach projektu „Góra czyta! Cykl spotkań autorskich dla seniorów”. Partnerami projektu są: Górowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Ośrodek Dziennego Pobytu Osób Starszych i Mieszkań Chronionych w Górze.
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury”.
W związku z rekomendacjami Biblioteki Narodowej na temat funkcjonowania bibliotek z powodu COVID-19, liczba miejsc na spotkanie jest ograniczona. W Bibliotece Miejskiej w Górze będzie można odebrać wejściówki na wydarzenia i zapoznać się z regulaminem https://bmgora.blogspot.com/2020/09/blog-post.html. Na spotkaniu obowiązuje zasłanianie ust i nosa maseczką oraz dezynfekcja rąk.
Serdecznie zapraszamy!
 

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych” 


 

Popularne posty z tego bloga

ANKIETA BADAJĄCA PREFERENCJE CZYTELNICZE MIESZKAŃCÓW GMINY GÓRA

SPOTKANIE - PROMOCJA MONOGRAFII PT. "DZIEJE CUKROWNICTWA NA ZIEMI GÓROWSKIEJ"