Krzysztof Ratnicyn w Bibliotece



W ubiegły piątek, 3 marca, Bibliotekę Miejską w Górze odwiedził Krzysztof Ratnicyn, pochodzący z Góry dziennikarz i publicysta, który wygłosił wykład dotyczący nowych technologii w biznesie. Krzysztof Ratnicyn – obecnie redaktor naczelny portalu Strategia Lean – specjalizuje się w tematyce zarządzania, nowych mediów i biznesu. Był redaktorem naczelnym „Harvard Business Review Polska”, redaktorem prowadzącym „EGO Inspiracje”, zastępcą redaktora naczelnego THINKTANK. Pisał teksty do magazynów „BRIEF”, „Marketing & more”, publikował w interaktywnie.com, „Monitor Magazine”, „Gazecie MSP”, współpracował z TVN CNBC. Swoją dziennikarską karierę rozpoczynał jako redaktor górowskiego czasopisma „Przegląd Górowski” i jak sam mówi, nauczył się podczas tej pracy wielu przydatnych w późniejszej karierze umiejętności.
   Wykład traktował o bardzo szybko postępującym rozwoju technologicznym, o źródle przełomu, którym stał się Internet, co w efekcie doprowadziło do niepostrzeżonego przejścia ludzkości w erę cyfrowego egalitaryzmu. Krzysztof Ratnicyn promował swoją, wydaną w 2016 roku. Książkę „Jak nowe technologie zmieniają biznes”. Publikacja opisuje wiele rozwiązań, narzędzi oraz trendów, które mogą zainspirować przedsiębiorców, liderów, menedżerów do wprowadzania innowacji oraz w efekcie osiągnięcia przewagi w działaniu.
   Zwrócono również uwagę na postawy pracowników, ich podejście do zmian, do rozwoju, zarówno w sektorze prywatnym jak i państwowym. Wg przeprowadzonych badań okazuje się, że zaledwie 13% aktywnych zawodowo osób jest zaangażowane, pracuje z pasją. Natomiast ciągle jeszcze silną grupę (24%) stanowią pracownicy niezaangażowani, kontestujący pracę, którzy swoją postawą wywierają bardzo negatywny wpływ na otoczenie (np. współpracowników).
   Krzysztof Ratnicyn zwrócił też uwagę na występujące ostatnio coraz częściej zjawisko, które można by nazwać mianem „paraprawdy” dotyczące publikowania w mediach informacji zawierających „śladowe ilości” prawdy.
   Każdy człowiek w dzisiejszych czasach może być twórczy, wyjątkowy, warto zmierzyć się z nowymi zjawiskami, ponieważ cyfrowy egalitaryzm daje każdemu taką szansę. Zgodnie z wyrażeniem sformułowanym w latach 60-tych przez amerykańskiego artystę Andy’ego Warhola – każdy może mieć dzisiaj swoje 15 minut.
   Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze, uczestnicy mieli liczne pytania, np. dotyczące bezpieczeństwa danych w Internecie. Krzysztof Ratnicyn w niezwykle interesujący sposób opowiedział o tym jak nowe technologie zmieniają życie każdego człowieka.










Popularne posty z tego bloga

ANKIETA BADAJĄCA PREFERENCJE CZYTELNICZE MIESZKAŃCÓW GMINY GÓRA

SPOTKANIE - PROMOCJA MONOGRAFII PT. "DZIEJE CUKROWNICTWA NA ZIEMI GÓROWSKIEJ"